Si te heqim barkun me limon

Si ta heqim dhjamin e barkut me ushqime?

Disa dieta kryejne pune e ca te tjera nuk jane efektive. Ndryshimet e vogla mund te bejne ndryshime te medha ne shendetin tuaj. Nga ju desiring te di nese pesha ime Eshte normale apo Jo, ne rast se Jo atehere si duet te veproj?

Ha me shpesh por mos u ngop asnjeher, ha ngapak dhe me shume pem e perime se sa ushqime tjera, pi uje me shume dhe je me shume aktive. Duke u bazuar ne gjatesin dhe peshen qe tani ke del se ti tani ke pesh ideale… 1. Nen Shendet dhe cdo te mire. Mund te me thoni se cfare duhet te ha qe te shendoshen se jam shum e dobet.

Te lutem me kethe pergjigje. Anxhi, nuk ke shume pesh keshtu qe me se miri per ty eshte te humbesh gradualisht duke u kujdesur ne ushqime dhe duke u marr nga pak me aktivitet fizik.

Shendet dhe suksese. Kaltrina, dieta te kryen pune por ti duhesh te mbash diet per tere jeten… kur them diete mendoj menyre te ushqyerit, dmth te ushqehesh me ushqime te shendetshme e te shmangesh ato qe ju trashin. Perveq tjerash mund te merresh edhe me ndonje aktivet fizik por paraprakisht duhet konsultuar me mjekun tuaj para se te fillosh.

Aktiviteti fizik, pra duke perfshire ketu edhe ushtrimet, ju ndihmojne jo vetem qe te humbni edhe mirmbani peshen, por ato forcojne muskujt dhe mund tju ndihmojne rreth problemit me unaza. Thjesht ke kujdes ne ushqimet qe han, ha me shume pem e perime dhe po gjete kohe merru me ndonje aktivitet fizik, perndryshe po u ktheve dhe bere te njejten jet qe ke bere para dietes ateher prap do te fitosh peshe.

Arta, me duket te jam pergjigjur me heret dhe te kam thene qe je ne mosh shume te re per te bere ndonje diete te vecant. Dieta me e mire per ty eshte te pish uje me shum, te hash me nga pak por me shpesh gjat dites dhe kryesisht pem e perime, te merresh me ndonje aktivitet fizik si vrapim ose te luash ndonje sport qe kerkon te levizesh shume.

Ty nuk te duhen dietat tash sepe je duke u rritur dhe zhvilluar. Po normal qe ka efekt, nese deshiron te humbesh pesh duhet te hash me pak kalori se sa hargjon djeg nga ushtrimet. Po qe se deshiron te humbesh pesh me shpejt atehere duhet te kesh kujdes ne te ushqyer.

Keshtu si je ka vepron humb peshe por me ngadal. Dhe cfare demesh mund te sjell dieta te njerzit ne pergjithesi. Pasi qe dieta eshte menyre e te ushqyerit atehere ne pergjithesi nuk mund te them se mund tju sjell deme njerezve dhe perkundrazi ka dobi tek ata te cilet jane me mbipeshe. Qe me fjale tjera ke hanger cka ke dasht dhe bile e ke tepru. Ktheju palestres dhe shmang ushqimet qe vet e di se cilat jane qe te bejne te shtosh peshe. Ndryshoj ato me ushqime si pemet dhe perimet dhe me e rendesishmja eshte qe te pish uje me shume dimer e vere veres me shume kuptohet.

Te gjitha do te rregulloheshin sikur njeriu do te mund ta mbyste egon e tij at qejfin qe smund ta ndalesh kur te hahet dicka qe e din qe te trash dhe qe ska vlera ushqyese. Cdo te mire. Lija, une nuk po di se cfar diete eshte ajo qe ke dhe sa per biciklet ate mund ta ngasesh.

Nese deshiron te shpejtosh humbjen e peshes atehere duhet ta ngasesh bicikleten shtepiake per me shume se 30 minuta. Cka del mbas 30 minutave eshte djegie e dhjamit te tepert. Me vjen keq qe sta kam kthy pergjigjen me heret por skam mundur.

Ju pershendes. Tolja, provo dieten per humbje peshe per 7 dite sepse eshte treguar e suksesshme e besoj se edhe te ti do ket suskses.Pavaresisht eres jo te kendshme te hudhres ajo do tju ndihmoje shume per purifikimin dhe pastrimin e lekures. Keshillohet qe ta beni kete veprim disa here ne dite. Hudhra eshte nje produkt natyral dhe nuk ka efekte te demshme per lekuren, imagjinoni qe i pastroni hudhrat me duar dhe lekura eshte ne kontakt me produktet natyral te hudhres.

Me siguri percellimi i lekures do tu japi shume bezdi, po ashtu edhe era e saj por duhet pak durim. Nese era e hudhres ju jep bezdi mund te perdroni uthullen per te hequr pucrat. Eshte mire te perdorni uthull te bardhe molle ose rrushi te bardhe. Hidhni disa pika uthulle te bardhe molle ose rrushi ne nje cope pambuku dhe e aplikoni ate per disa minuta mbi pucrat duke ushtruar nje presion te lehte mbi to.

Ne kete menyre pershpejtohet sherimin. Pas 30 minutash shpalni fytyren me uje te bollshem dhe e thani duke e tamponuar me peshqir. Perzjeni nje luge kafeje sode buke me nje luge kafeje me uje dhe formoni nje mase si krem. Kete metode mos e perseritni shume here pasi soda eshte shume agresive dhe mund te thaj teper shume lekuren.

E shplani lekuren ne menyre delikate me uje te rrjedhshem. Mos e perdorni kurre pasten e dhembeve si maske fytyre pasi mund te shkaktoje skuqje apo irritime te lekures. Limoni eshte nje produkt tjeter shume i efektshem pasi aciditeti i tij ndihmon ne pertharjen e pucrave. Veproni njesoj si me uthullen e bardhe, hidhni ne nje cope pambuku disa pika leng limoni te fresket dhe e aplikoni ne zonen e interesuar. Limonin e lini te veproj per pak minuta pasi ai ka edhe vetine e zbardhjes se fytyres dhe mund tu shkaktoj si njolla pak me te bardha afer pucres.

Mos e lini te veproj me shume se 5 minuta ne lekure. Akulli eshte shume i dobishem per te kuruar irritimet apo enjtjet e lekures. Kaloni mbi lekure duke e ferkuar lehte nje cope akulli, do tju jap nje ndjesi freskie. Akulli ndihmon me shume ne lehtesimin e acarimit te pucrave duke u lehtesuar kruajtjen e tyre dhe acarimin e metejshem. Eshte pothuajse nje qetsues. Mundohuni qe te konsumoni ushqime sa me te shendetshme dhe sa me me pak yndyrna, sheqerna, apo gjera te skuqura. Preferoni perime, fruta te fresketa, gjera te zjera… Ushqimi ndikon shume nese keni pucra dhe doni ti kuroni dhe te lehtesoni ose parandaloni rishfaqen e tyre.

Mundohuni te konsumoni sallatra, mish te bardhe dhe produkte te fresketa te stines. Nje keshille e mire eshte mos te perdorni kremra te yndyrshem ne lekure, egzistojne kremra ne mase shume te dendur qe aplikohen nese doni te beni make up. Por me mire eshte te perdorni bazen fondotinta pluhur pasi ndihmon ne pertharjen e pucrave.

Kujtohuni gjithmone kur ktheheni ne shtepi te pastroni makjazhin dhe te lani mire fytyren, me nje sapun neutro ose thjesht me uje te bollshem pasi prduktet e thate mbyllin poret e lekures.

Gjate veres eshte mire te merni rreze dielli si dhe te laheni ne det pasi uji i kripur ndihmon ne sherimin e pucrave. Ekspozimi i lekures ne rrezet e diellit ka shume te mira, pasi stimulon prodhimin e shume vitaminave dhe kuron akumulin e yndyrnave. Kete gje duhet ta keni vene re ne vere, pasi ne kete periudhe lekura juaj permiresohet. Por kujdes duhet te merni vetem rrezet e mengjezit.

Perdorni lengun e limonit i cili eshte produkt natyral. Me siguri do tu pickoj pak lekura kur ta vendosni.

Mos i shtrydhni pucrat ne asnje menyre!Kjo maske eshte shume agresive, keshtu qe perdorimi duhet te jete i moderuar sidomos per lekurat e ndjeshme. Ne nje mikser grini domaten te ciles i kemi hequr lekuren, hedhim disa luge te vogla heqer dhe i shtrydhin gjysem limoni.

E aplikojme ne fytyre dhe e mbajme ashtu per rreth 20 minuta. Mund te aplikoni krem hidratues. I bashkoni dhe i aplikoni ne fytyre. Saranda duhet te shkosh ne fermaci atyy lyp edhe ata te japi kushtun 20 eroo s edhe une e kam pas kete prbolen per 2 jav mundet te hiqn. Ju lutem dua te di nese keto mska per hqejen e pucrraveakneve, dhe njollave funksonoje vertete????? Pershendetje quhem kristina jam klas e 5 dhe jam 12 vjec kam problem me fityren time dhe kur shkoj ne shkolle me thone e me tallin iiiii… turi pucra dhe kur dal me vjen zore pasi kam fityren me pucra ndonjeher me thot mami mos i nuric por prap nuk e degjoj te lutem me jep nje keshille qe te rri e qet te lutem kthe prgj apo jan te moshes?

Mënyra më e Shpejt e Humbjes Së Barkut

Pershendetje quhem kristina jam klas e 5 dhe jam 12 vjec kam problem me fityren time dhe kur shkoj ne shkolle me thone e me tallin iiiii… turi pucra dhe kur dal me vjen zore pasi kam fityren me pucra ndonjeher me thot mami mos i nuric por prap nuk e degjoj te lutem me jep nje keshille qe te rri e qet te lutem kthe prgj. Problemin tuaj e kemi disktuar disa here.

si te heqim barkun me limon

Ju duhet te beni nje vizite tek dermatologu qe te percaktohet sakte problemi dhe me pas te kuroheni. Pershendetje jm Megi jm 17 vjec. Kam shum pika t zeza ne fytyr ju lutem me ndimoni. Pershendetje jam 24vjeqare kam shum probleme me pjesen e mjekrres se gjithmon kam puqrra.

Jam e interesuar te di, te gjitha maskat e mesiperme, perdoren here ne jave? Jam 17 si mund ti eliminoj pucrat dhe shenjat qe kam nga qe i kam ngacmuar dhe me jam ber si njolla te zeza. Ju lutem, mund te me tregoni ndonje maske per fytyren per pikat e zeza dhe pucrrat. Maska per fytyren.

Pa Stërvitje, pa Dietë –,Përdorni këto 3 hapa për të zvogëluar barkun 5cm në 7 ditë

Jam 25 vjece dhe kam pucrra por i ngacmoj dhe me kane ngele njolla,me trego cfare maske te perdori dhe sa here duhet qe ta perdor.

Me dalin puqrrat ne fytyr qdo her qdo dit te zeza te bardha po i shtrydhi un mandej diku tjeterme radh keshtu per aty diku tjeter qa duet te perdor nese mundeni te me tregoni qao shum faliminderit. Jam 21 vjecare,dhe prej moshes 17 me dalin pucrra vertem ne pjesen e mjekeres,a thua vall do te me kishte ndihmuar maska me veze.

Jam 14 vjec dhe kam pika te zeza ne fytyre. Jam 14 vjec. Qe prej pubertetit kam pasur puqrra po jo te ngelshme, per dy tri dit me hiqeshin po rani jam 17 vjeq dhe me jan dal puqrra te cilat mkan mbet mbrenda nlekur, mkan met si shejnja te kuqe.Persh po pi uj ne mengjes me limon po jo shum i ngroht eci 6 Kilometer ne dit kom filluar qe dy jav po vetm nje kilogram kom humb shum pak ju lutem me kshilloni.

Persh Shqipe, vazhdo se je udhes jo vetem drejt humbjes se peshes por edhe nje shendetit me te mire ne pergjithesi. Jam zj floreta pi cdo dit ne mengjes dy limona te shtydhur me nje lug caji mjalt dhe pak kanell ka ndonje efekt ansor. Un jam te perdor uj me limon po e pi shum val a ka mundsi me pas naj problem ne organe se me ka ndihmu shum ne humbjen ne pesh ju kisha lut qe ta konsumoni se ata qe e kerkoni do tja arritni. Ju lutem a mund te me thoni se sa duhet te vazhdosh te pish uji te ngroht me limon … per sa koh?

Ne disa studime thuhet se vaji i peshkut ndihmon per humbje peshe por vaji peshkut sjell shume me shume dobi tjera shendetesore vec asaj te dobesimit. Shendet dhe suksese. Flamur, ti pervec ushtrimeve duhesh edhe te kujdesesh ne ushqime… cfare hane ka po aq rendesi sa vet ushtrimet. Per tu dobesuar duhet te hargjosh me shume se sa konsumon per ket arsye eshte e rendesishme se cfare han.

Pervec tjerash varet edhe cfare ushtrime bene. Ushtrimet me te mira per tu dobesuar jane ato aerobike. Kur kombinon te gjitha keto, pra te ushqyerit e mire duke zgjedhur ushqimet e jo te hash cka do dhe sado, me ushtrime si vrapim ateher do ta veresh ndryshimin. Po nese asgje nuk ndryshon ne menyren e te ushqyerit qe ke kriju deri tash dhe ke qejf te humbesh pesh vetem duke perdor uje me limon apo barna si citraks ateher nuk ke per te pare ndryshime, thjesht e mban at pesh qe ke ndoshta bie pak por kjo nuk mjafton.

Pas nderprerjes, kur mundet me vazhdu prap me keto tableta? Ato zakonisht merren qe ne fillim te ciklit dmth nga dita e pare per 5 dite dhe kjo mund te vazhdoj per 6 muj me radhe. Dmth vazhdon prap ne filim te ciklit te ardhshem, nga dita e pare kur te vijne periodat. Admin faliminderit shum per pergjigjjen ishalla se ate deshir po e pres mu dobesu edhe mos me pas pasoja se me perdor ndonje qaj qe te ben dem.

Arlinda, sasia e limonit me uj qe pin nuk te trash por kjo praktit i ndihmon metabolizmin me fjal tjera e bene te punoj me mire dhe keshtu ti tret ushqimin me mire humb pesh dhe je me e shendetshme, por tash mos prit mrekulli qe brenda nje muaji te dobesohesh e te arrish ne peshen e deshiruar. Sebi, nuk e ke lexu artikullin me kujdes… ne kryerreshtin e fundit te artikullit shkruan nje got uje te nxeht me leng te shtrydhur nga gjysma e limonit. Pra nje gjysme limoni…. Arlinda, uji ndihmon qe me leht te nxjerresh materiet toksike nga trupi duke e shpelar trupin nga brenda, uji i nxeht me limon ashtu sikur e ke artikullin ketu ndihmon ne humbje peshe, por se a ndihmon te pish 6 gota ne dite me uj te nxeht kete nuk e dime… shendet dhe cdo te mire.

Pershendetje Lumja, ani i kthyen ne at pozite retroverted uterus nuk e veshtireson ose ben te pamundur qe te mbetesh shtatzne, por kjo mund te jet shenj i ndonje iflamacioni dhe kjo, e jo lakimi i anit, mund ta bej te veshtire qe te mbetesh shtatzene.

Keshtu qe nuk ke pse brengosesh qe ke anin te lakuar ashtu, thjesht sigurohu qe nuk ke ndonje inflamacion ose gjendje tjeter qe te pengon te mbetesh shtatzene. Pershendetje un qe 1 muaj perdori nje got uj te vokt nje limon dhe nje lug mjalte ne tesell shum shum mire ndjehesh po ashtu edhe humbja e peshesh duket dukshemmirepo ajo mua qka po me duhet eshte se un provoj me mbet shtatzan deshta te di mos ka ndojne efekt ansormos paraqet ndonje problem perdorimi i limonit ne mosmbetjen e shtatzanis.

Jo nuk ka se si te paraqet problem, shiko se mos problemi eshte diku tjeter, bej vizit te mjeku. E coli esheria koli eshte bakteri qe zakonisht jeton ne zorre te trashe dhe infekstionet e traktit urinar ne te shumten e rasteve shkaktohet nga keto bakterie, trajtimi i ketij infeksioni behet me antibiotik dhe antimikrobal.

Sidoqofte, koheve te fundit ane e kend botes eshte pare se disa lloje te infeksionit e coli jane bere rezistent ndaj terapis ze zakonshme me antibiotik dhe antimikrobal. Te sugjeroj te bisedosh me urolog paraprakisht para se te veprosh dhe te kerkosh qe te te pershkruaj ndonje medikament tjeter nga ato qe ke pasur deri tash. Shendet dhe cdo te mire. Doktorr me erdhen menstr diten e 29, dmth dje. Acid folik me pat sjell motra nga Anglia 1 kuti, besoj kishte e pak me teper kokrra, i pata perdor per pak kohe, por duke mendu se mund te kene ndonje efekt negativ anesor, i lashe pa i pi 20 kokrra.

Doktorr mos valle acidi folik ben efekt ne mosmbetjen shtatzene?Pra si te humbin barku? Mir mbrama jam linda jam 1 65 cm po jam 82 kg nene 3 fmive un punoj eci ama nuk ha shum ju lutem me ndihmoni te dobsohem pak se nuk kam koh te shkoj fitnis ame ec a qa me ban flm.

Linda, pasi qe nuk ke kohe te shkosh ne palester, ateher vepro ashtu si veq jeni duke vepruar, pra te ecesh e ndoshta te ecesh edhe me shume dhe te shtosh kujdesin ne ushqime. Pershendetje jam nene e dy femijeve jam 25 vjeqe me pesh 60 kg pordua te bie pak ne kile a me ndihmojn vetem ushtrimet fizike dhe ushqimi jo i tepert.

Po si nuk te ndihmon, ushqimi jo i tepert por i duhur dmth i shendetshem i kombinuar me ushtrime ashtu si e the vet ti, definitivisht ndihmon ne humbje peshe. Shendet dhe gjithe te mira per juve. A jam e barabarte me peshen dhe gjatesin apo duhet te humb kile qe te behem barabarte?? Te keshilloj te mos ngutesh por te ushqehesh mire me ushqime te shendetshme sepse ke femijen ne gji. Cila je ti? Mund te besh ushtrime barku per te forcuar muskujt e barkut dhe rrafshuar ate sepse nuk duket se ke pesh te tepert konsideruar gjatesin qe ke ne raport me peshen prej 50 kilogram.

Shendet dhe cdo te mire. Trupi eshte gjenetikisht i programuar te ruaj dhjam per raste emergjente dhe ket dhjam e ruan zakonisht ne bark dhe kofsh. Bej ushtrime barku dhe merru me aktivitet fizik si vrapim ose tash veres me not. Merru me sport o David, ne ket mosh qe ke ti duhesh te kalosh shumicen e kohes jasht duke levizur.

si te heqim barkun me limon

Po merru edhe pak me aktivitet fizik, dil fillo duke ec e pastaj ngadal edhe vrapo po deshe te kesh rezultate me shpejt. Te ndryshosh te ushqyerit eshte nje plus i madh por ti shtosh edhe ushtrimet ateher e shpejton procesin e humbjes e barkut, shkrirjes se dhjamit neper gjith trupin dhe keshtu arrin trupin qe deshiron. Shendet dhe cdo e mire. Silva, si eshte e mundur te mos ket fruta tek vendi yt?!

Me trego a ke fusha e rruge? Nese po, ateher dil e fillo ec e pastaj pas nje kohe fillo edhe vrapo, 4 here ne jave ka se paku 30 minuta ne dite. Pi uje me shume 10 gota dhe ha nga pak por me shpesh gjat gjith dites, keshtu edhe nuk uritesh por edhe i jep kohe metabolizmit qe ndoshta mund te jet i ngadalshem tek ti si tek shum tjere.

Silva, ku ka vend ne bot qe nuk ka fruta??? Sidoqofte, ti duhet te hash me pak e pervec tjerash te merresh edhe me aktivitet fizik, leviz… dil ec ngadal e pastaj fillo edhe vrapo. Ket mund dhe duhet ta besh. Dita, nese gjithcka eshte ne rregull me shendetin tuaj ateher ndoshta eshte per shkak se nuk po ja qelloni. Dmth nuk po ja qelloni te keni mardhenie ne ditet kur ke ovulimin. E kemi shkruar edhe nje artikull ketu tcilin te sugjeorj ta lexosh per ta kuptuar se kur mund ta kesh ovulimin dhe qe ne at kohe te provosh te mbetesh shtatzene.

Sidoqofte, mund te besh ndryshime ne te ushqyer, pra ushqehu me me shume peme e perime, pi uje me shum dhe pak a shume cdo dite merru me ndonje aktivitet, dil ec dhe ngapak vrapo. Keshtu eshte me mire per shendetin tuaj. Pershendetje Egzon, po deshe ti reklamosh produktin tuaj ne kete faqe qe ka deri 2mi vizitor ne dite me This site uses Akismet to reduce spam.

Learn how your comment data is processed. Share via. Like this: Like Loading S"ka Poste te Ngjajshme. Comments Mir mbrama jam linda jam 1 65 cm po jam 82 kg nene 3 fmive un punoj eci ama nuk ha shum ju lutem me ndihmoni te dobsohem pak se nuk kam koh te shkoj fitnis ame ec a qa me ban flm Loading Pershendetje jam nene e dy femijeve jam 25 vjeqe me pesh 60 kg pordua te bie pak ne kile a me ndihmojn vetem ushtrimet fizike dhe ushqimi jo i tepert Loading Te kam shkru ne email personal.Si te heqim barkun mbas lindjes?

Ne javet e para pas lindjes se nje bebeje eshte me se normale qe lekura dhe muskujt e barkut te jene jo te tonifikur. Nese keni deshire dhe vullnet do te ktheheni perseri ne formen e meparshme, duhet vetem pune konstante.

Periudha e shtatezanise eshte e karakterizuar nga nje trasformim morfo-strukturor i organizmit, sidomos i muskulatures se barkut, i cili gjate 8 muajve duhet te zgjerohet qe te lejoje rritjen e fetusit. Me poshte po ju rreshtojme disa menyra qe do tju ndihmojne te hiqni barkun pas lindjes se femijes tuaj:.

Ju ndihmon edhe per shtyllen kurrizore, pasi gjate periudhes se shtatezanise ka mare nje pozicion tjeter nga ai normal. Pra, koeseja ju ndihmon per nje posture me korrekte dhe i mban muskujt e barkut te kontraktuar ne menyre natyrale. E mbani vetem gjate dites, kurse ne darke kur shkoni per te fjetur gjume e hiqni. Mjeket ndalojne rreptesisht mbajtjen e dietes pas lindjes, sidomos nese nena ushqen femijen me qumeshtin e gjirit.

Ulni konsumin e kripes, e cila shkakton akumulimin e lengjeve dhe si rrjedhoje enjtje; konsumoni fruta mundesisht larg vakteve; lehtesoni kolitin duke ngrene drithera pak te elaboruara; evitoni konsumimin e ushqimeve shume te perpunuara, pasi ngadalesohet tretja; e pertypni ushqimin me ngadale qe te lehtesoni tretjen e tij. Per ato nena qe ushqejne femijen me qumesht gjiri kini kujdes te lexoni etiketat qe mos te kene kunderveprime.

Follow Me! Skip to content. Author: Nena dhe Femija Portali i mamit dhe bebushit te vet! Fekondimi artificial. Keshilla per femijet ne plazh. Instagram has returned invalid data.Pershendetje a mund te me tregoni si te humbi pesh sepse nuk po kam efekte ne asnje menyr plz me tregoni.

Ti je e re te merresh me diet rigoroze, prandaj te sugjeroj te kesh kujdes me te madh ne ushqime, ha me shume pem e perime, pi uje me shume dhe te leviziesh me shume ne vend se te rrish ulur tere diten ne FB dhe internet. Ju lutem te me tregoni ku mund ta gjej cajin kirkolin? Une jam nga shkupi dhe sdi aka ne Sk! Ju lutem tme trg? Linda, eshte pak si shpejt te besh diete sepse e ke femijen ne gji e me dieta ndikon edhe tek ushqimi qe i jep femijes.

Keshilla qe mund ta jap tash eshte qe te ushqehesh me me shume ushqime natyrale si pem e perime, pi uje me shume, dhe ec cdo dit nga 30 minuta deri 1 ore. Shendet dhe cdo te mire per ju. Florie, me duket se te jam pergjigj njeher, sidoqofte prap po te them qe nuk kam njohuri per kete caj prandaj lexo udhezimet qe vijn me te.

si te heqim barkun me limon

Shendet dhe cdo te mire. Linda, nese je shatzene te kisha keshillu te mos e pish kete caj sepse nuk e di nese guxon te perdoret ky caj a jo sepse nuk kam shum njohur per te. Autoriteti Ushqimit Te Greqis EFET ka dale me nje komunikat se caji Paiyouji, i cili prodhohet ne Kine dhe qe gjendet lehte ne Internet, permban phenolphthaletin, laksativ qe eshte perjashtuar per perdorim nga shqetesimet se eshte kancerogjen.

Caji gjithashtu permban sibutramine, substanc qe ndrydh apetitin humb deshiren per ushqim dhe cila mund te shkakoj shtypjen e larte te gjakut e keshtu te jet e rrezikshme per njerezit me probleme zemre. Ata gjithashtu kane keshilluar ata qe kane blere kete produkt te mos e perdorin.

Shendet dhe suksese.

Si ta eliminojmë sa më shpejt dhjamin e barkut?

Meltem, nuk e ke moshen tash te besh dieta qe me shume kan mundesi te te bejn dem se sa te ndihmojne sepse je ne rritje dhe zhvillim e siper. Me mira per ty eshte te hash me shpesh dhe me nga pak e kryesisht te ushqehesh me me shume pem dhe perime, te merresh me ndonje aktivitet sportiv vrap, futboll etjte pish uje 1.

Leviz, dil e ec ose vrapo po qe se mundesh. Ti humb pesh por nuk e veren ne kete menyre sepse humbja peshes keshtu eshte shume e ngadalshme. Jeta ate koment e kom postu para 1 viti pothujse. A jane te verteta te gjitha keto komentet e juja a po veqe llafe te kota ju lutem pergjigjuni kesaj pytje se dikush me te vertet vuan nga mbi pesha. Ju kisha lutur qe te jepeni sqarime sa me te sakta lidhje me qajin kinez kjo vlen per ata qe kane perdorur ket produkt. Me respekt per te gjith…. Hysa, nuk di nese jam pergjigj ndonjeher per qajin kinez sepse nuk kam shume informacione rreth tij, keshtu qe shmangem te jap shpjegim rreth dicka qe nuk kam informacione.


Comments

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *